×
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52

Protokół
z sesji Rady Miejskiej w Tczewie
z dnia 30 maja 2019r.

Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
I. Rozpoczęcie sesji:
30 maja 2019r. (czwartek), godzina 10:00

II. Stan Rady:
23 wszystkich radnych, obecnych - 23, nieobecnych - 0

III. Kworum:
TAK, obecnych - 23, tj. 100%, nieobecnych - 0, tj. 0%

IV. Radni obecni:
1) Antczak Piotr, 2) Borzyszkowski Wojciech, 3) Brucki Ryszard, 4) Brządkowski Łukasz, 5) Chylicka Bożena, 6) Cichon Józef, 7) Ciesielski Michał, 8) Cieśnik Krystian, 9) Drewa Zenon, 10) Dzwonkowski Tadeusz, 11) Genca Brygida, 12) Ickiewicz Kazimierz, 13) Korda Wojciech, 14) Kucharski Roman, 15) Kussowski Marcin, 16) Matysiak Mieczysław, 17) Misiewicz Krzysztof, 18) Mokwa Kazimierz, 19) Nitza Iwona, 20) Pierzynowska Gertruda, 21) Skiberowski Maciej, 22) Tobiański Tomasz, 23) Ziółek-Radziszewska Ewa

V. Radni nieobecni:
- brak -

VI. Przewodniczący Rady Miejskiej:
Drewa Zenon
Lista obecności radnych poniżej.
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52

Lista obecności
radnych Rady Miejskiej w Tczewie
na IX/2019 sesji w dniu 30 maja 2019r.

Lp Nazwisko i imię Podpis
1. Antczak Piotr
2. Borzyszkowski Wojciech
3. Brucki Ryszard
4. Brządkowski Łukasz
5. Chylicka Bożena
6. Cichon Józef
7. Ciesielski Michał
8. Cieśnik Krystian
9. Drewa Zenon
10. Dzwonkowski Tadeusz
11. Genca Brygida
12. Ickiewicz Kazimierz
13. Korda Wojciech
14. Kucharski Roman
15. Kussowski Marcin
16. Matysiak Mieczysław
17. Misiewicz Krzysztof
18. Mokwa Kazimierz
19. Nitza Iwona
20. Pierzynowska Gertruda
21. Skiberowski Maciej
22. Tobiański Tomasz
23. Ziółek-Radziszewska Ewa
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Zmiany do Porządku obrad

głosowanie, zatwierdzenie zmian do proponowanego porządku obrad sesji z dnia 16.05.2019
ZA głosowaliGłosów: 23 z 23 (100%)1) Antczak Piotr, 2) Borzyszkowski Wojciech, 3) Brucki Ryszard, 4) Brządkowski Łukasz, 5) Chylicka Bożena, 6) Cichon Józef, 7) Ciesielski Michał, 8) Cieśnik Krystian, 9) Drewa Zenon, 10) Dzwonkowski Tadeusz, 11) Genca Brygida, 12) Ickiewicz Kazimierz, 13) Korda Wojciech, 14) Kucharski Roman, 15) Kussowski Marcin, 16) Matysiak Mieczysław, 17) Misiewicz Krzysztof, 18) Mokwa Kazimierz, 19) Nitza Iwona, 20) Pierzynowska Gertruda, 21) Skiberowski Maciej, 22) Tobiański Tomasz, 23) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowali- brak -- brak -
WSTRZYMALI SIĘ od głosu- brak -- brak -
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania- brak -- brak -
JEDNOGŁOŚNIE ZA
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Porządku wraz ze zmianami

głosowanie, zatwierdzenie proponowanego porządku obrad sesji
ZA głosowaliGłosów: 23 z 23 (100%)1) Antczak Piotr, 2) Borzyszkowski Wojciech, 3) Brucki Ryszard, 4) Brządkowski Łukasz, 5) Chylicka Bożena, 6) Cichon Józef, 7) Ciesielski Michał, 8) Cieśnik Krystian, 9) Drewa Zenon, 10) Dzwonkowski Tadeusz, 11) Genca Brygida, 12) Ickiewicz Kazimierz, 13) Korda Wojciech, 14) Kucharski Roman, 15) Kussowski Marcin, 16) Matysiak Mieczysław, 17) Misiewicz Krzysztof, 18) Mokwa Kazimierz, 19) Nitza Iwona, 20) Pierzynowska Gertruda, 21) Skiberowski Maciej, 22) Tobiański Tomasz, 23) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowali- brak -- brak -
WSTRZYMALI SIĘ od głosu- brak -- brak -
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania- brak -- brak -
JEDNOGŁOŚNIE ZA
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Protokół Rady Miejskiej w Tczewie

głosowanie, przyjęcie protokołu z sesji Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 25 kwietnia 2019r. oraz 9 maja 2019r.
ZA głosowaliGłosów: 23 z 23 (100%)1) Antczak Piotr, 2) Borzyszkowski Wojciech, 3) Brucki Ryszard, 4) Brządkowski Łukasz, 5) Chylicka Bożena, 6) Cichon Józef, 7) Ciesielski Michał, 8) Cieśnik Krystian, 9) Drewa Zenon, 10) Dzwonkowski Tadeusz, 11) Genca Brygida, 12) Ickiewicz Kazimierz, 13) Korda Wojciech, 14) Kucharski Roman, 15) Kussowski Marcin, 16) Matysiak Mieczysław, 17) Misiewicz Krzysztof, 18) Mokwa Kazimierz, 19) Nitza Iwona, 20) Pierzynowska Gertruda, 21) Skiberowski Maciej, 22) Tobiański Tomasz, 23) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowali- brak -- brak -
WSTRZYMALI SIĘ od głosu- brak -- brak -
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania- brak -- brak -
JEDNOGŁOŚNIE ZA
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Uchwała Nr IX/63/2019
Rady Miejskiej w Tczewie
z dnia 30 maja 2019r.

w sprawie uchwalenia "Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków"
ZA głosowaliGłosów: 21 z 23 (92%)1) Antczak Piotr, 2) Brucki Ryszard, 3) Brządkowski Łukasz, 4) Chylicka Bożena, 5) Cichon Józef, 6) Ciesielski Michał, 7) Cieśnik Krystian, 8) Drewa Zenon, 9) Dzwonkowski Tadeusz, 10) Ickiewicz Kazimierz, 11) Korda Wojciech, 12) Kucharski Roman, 13) Kussowski Marcin, 14) Matysiak Mieczysław, 15) Misiewicz Krzysztof, 16) Mokwa Kazimierz, 17) Nitza Iwona, 18) Pierzynowska Gertruda, 19) Skiberowski Maciej, 20) Tobiański Tomasz, 21) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowali- brak -- brak -
WSTRZYMALI SIĘ od głosu- brak -- brak -
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania2 z 23 (9%)
z wszystkich obecnych
1) Borzyszkowski Wojciech, 2) Genca Brygida
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Uchwała Nr IX/64/2019
Rady Miejskiej w Tczewie
z dnia 30 maja 2019r.

w sprawie określenia wzoru wniosku o wypłatę dodatku energetycznego
ZA głosowaliGłosów: 21 z 23 (92%)1) Antczak Piotr, 2) Brucki Ryszard, 3) Brządkowski Łukasz, 4) Chylicka Bożena, 5) Cichon Józef, 6) Ciesielski Michał, 7) Cieśnik Krystian, 8) Drewa Zenon, 9) Dzwonkowski Tadeusz, 10) Ickiewicz Kazimierz, 11) Korda Wojciech, 12) Kucharski Roman, 13) Kussowski Marcin, 14) Matysiak Mieczysław, 15) Misiewicz Krzysztof, 16) Mokwa Kazimierz, 17) Nitza Iwona, 18) Pierzynowska Gertruda, 19) Skiberowski Maciej, 20) Tobiański Tomasz, 21) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowali- brak -- brak -
WSTRZYMALI SIĘ od głosu- brak -- brak -
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania2 z 23 (9%)
z wszystkich obecnych
1) Borzyszkowski Wojciech, 2) Genca Brygida
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Uchwała Nr IX/65/2019
Rady Miejskiej w Tczewie
z dnia 30 maja 2019r.

w sprawie zatwierdzenia Strategii Rozwoju Tczewa do roku 2030
ZA głosowaliGłosów: 21 z 23 (92%)1) Antczak Piotr, 2) Brucki Ryszard, 3) Brządkowski Łukasz, 4) Chylicka Bożena, 5) Cichon Józef, 6) Ciesielski Michał, 7) Cieśnik Krystian, 8) Drewa Zenon, 9) Dzwonkowski Tadeusz, 10) Ickiewicz Kazimierz, 11) Korda Wojciech, 12) Kucharski Roman, 13) Kussowski Marcin, 14) Matysiak Mieczysław, 15) Misiewicz Krzysztof, 16) Mokwa Kazimierz, 17) Nitza Iwona, 18) Pierzynowska Gertruda, 19) Skiberowski Maciej, 20) Tobiański Tomasz, 21) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowali- brak -- brak -
WSTRZYMALI SIĘ od głosu- brak -- brak -
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania2 z 23 (9%)
z wszystkich obecnych
1) Borzyszkowski Wojciech, 2) Genca Brygida
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Uchwała Nr IX/66/2019
Rady Miejskiej w Tczewie
z dnia 30 maja 2019r.

w sprawie zadeklarowania włączenia się Gminy Miejskiej Tczew we wspólny dla organizatorów i przewoźników system poboru opłat za przewozy w zbiorowym transporcie pasażerskim oraz system jednolitej informacji pasażerskiej
ZA głosowaliGłosów: 21 z 23 (92%)1) Antczak Piotr, 2) Brucki Ryszard, 3) Brządkowski Łukasz, 4) Chylicka Bożena, 5) Cichon Józef, 6) Ciesielski Michał, 7) Cieśnik Krystian, 8) Drewa Zenon, 9) Dzwonkowski Tadeusz, 10) Ickiewicz Kazimierz, 11) Korda Wojciech, 12) Kucharski Roman, 13) Kussowski Marcin, 14) Matysiak Mieczysław, 15) Misiewicz Krzysztof, 16) Mokwa Kazimierz, 17) Nitza Iwona, 18) Pierzynowska Gertruda, 19) Skiberowski Maciej, 20) Tobiański Tomasz, 21) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowali- brak -- brak -
WSTRZYMALI SIĘ od głosu- brak -- brak -
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania2 z 23 (9%)
z wszystkich obecnych
1) Borzyszkowski Wojciech, 2) Genca Brygida
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Uchwała Nr IX/67/2019
Rady Miejskiej w Tczewie
z dnia 30 maja 2019r.

w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego Tczewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie
ZA głosowaliGłosów: 21 z 23 (92%)1) Antczak Piotr, 2) Brucki Ryszard, 3) Brządkowski Łukasz, 4) Chylicka Bożena, 5) Cichon Józef, 6) Ciesielski Michał, 7) Cieśnik Krystian, 8) Drewa Zenon, 9) Dzwonkowski Tadeusz, 10) Ickiewicz Kazimierz, 11) Korda Wojciech, 12) Kucharski Roman, 13) Kussowski Marcin, 14) Matysiak Mieczysław, 15) Misiewicz Krzysztof, 16) Mokwa Kazimierz, 17) Nitza Iwona, 18) Pierzynowska Gertruda, 19) Skiberowski Maciej, 20) Tobiański Tomasz, 21) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowali- brak -- brak -
WSTRZYMALI SIĘ od głosu- brak -- brak -
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania2 z 23 (9%)
z wszystkich obecnych
1) Borzyszkowski Wojciech, 2) Genca Brygida
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Uchwała Nr IX/68/2019
Rady Miejskiej w Tczewie
z dnia 30 maja 2019r.

w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Starogard Gdański
ZA głosowaliGłosów: 20 z 23 (87%)1) Antczak Piotr, 2) Brucki Ryszard, 3) Brządkowski Łukasz, 4) Chylicka Bożena, 5) Cichon Józef, 6) Ciesielski Michał, 7) Cieśnik Krystian, 8) Drewa Zenon, 9) Dzwonkowski Tadeusz, 10) Ickiewicz Kazimierz, 11) Korda Wojciech, 12) Kucharski Roman, 13) Kussowski Marcin, 14) Matysiak Mieczysław, 15) Misiewicz Krzysztof, 16) Mokwa Kazimierz, 17) Nitza Iwona, 18) Pierzynowska Gertruda, 19) Tobiański Tomasz, 20) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowali- brak -- brak -
WSTRZYMALI SIĘ od głosuGłosów: 1 z 23 5%1) Skiberowski Maciej
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania2 z 23 (9%)
z wszystkich obecnych
1) Borzyszkowski Wojciech, 2) Genca Brygida
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Uchwała Nr IX/69/2019
Rady Miejskiej w Tczewie
z dnia 30 maja 2019r.

w sprawie zmian w budżecie miasta Tczewa na 2019 rok
ZA głosowaliGłosów: 20 z 23 (87%)1) Antczak Piotr, 2) Brucki Ryszard, 3) Brządkowski Łukasz, 4) Chylicka Bożena, 5) Cichon Józef, 6) Ciesielski Michał, 7) Cieśnik Krystian, 8) Drewa Zenon, 9) Dzwonkowski Tadeusz, 10) Ickiewicz Kazimierz, 11) Korda Wojciech, 12) Kucharski Roman, 13) Kussowski Marcin, 14) Matysiak Mieczysław, 15) Misiewicz Krzysztof, 16) Mokwa Kazimierz, 17) Nitza Iwona, 18) Pierzynowska Gertruda, 19) Tobiański Tomasz, 20) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowali- brak -- brak -
WSTRZYMALI SIĘ od głosuGłosów: 1 z 23 5%1) Skiberowski Maciej
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania2 z 23 (9%)
z wszystkich obecnych
1) Borzyszkowski Wojciech, 2) Genca Brygida
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Uchwała Nr IX/70/2019
Rady Miejskiej w Tczewie
z dnia 30 maja 2019r.

w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu
ZA głosowaliGłosów: 21 z 23 (92%)1) Antczak Piotr, 2) Brucki Ryszard, 3) Brządkowski Łukasz, 4) Chylicka Bożena, 5) Cichon Józef, 6) Ciesielski Michał, 7) Cieśnik Krystian, 8) Drewa Zenon, 9) Dzwonkowski Tadeusz, 10) Ickiewicz Kazimierz, 11) Korda Wojciech, 12) Kucharski Roman, 13) Kussowski Marcin, 14) Matysiak Mieczysław, 15) Misiewicz Krzysztof, 16) Mokwa Kazimierz, 17) Nitza Iwona, 18) Pierzynowska Gertruda, 19) Skiberowski Maciej, 20) Tobiański Tomasz, 21) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowali- brak -- brak -
WSTRZYMALI SIĘ od głosu- brak -- brak -
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania2 z 23 (9%)
z wszystkich obecnych
1) Borzyszkowski Wojciech, 2) Genca Brygida
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Uchwała Nr IX/71/2019
Rady Miejskiej w Tczewie
z dnia 30 maja 2019r.

w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Tczewa na lata 2019-2032
ZA głosowaliGłosów: 21 z 23 (92%)1) Antczak Piotr, 2) Brucki Ryszard, 3) Brządkowski Łukasz, 4) Chylicka Bożena, 5) Cichon Józef, 6) Ciesielski Michał, 7) Cieśnik Krystian, 8) Drewa Zenon, 9) Dzwonkowski Tadeusz, 10) Ickiewicz Kazimierz, 11) Korda Wojciech, 12) Kucharski Roman, 13) Kussowski Marcin, 14) Matysiak Mieczysław, 15) Misiewicz Krzysztof, 16) Mokwa Kazimierz, 17) Nitza Iwona, 18) Pierzynowska Gertruda, 19) Skiberowski Maciej, 20) Tobiański Tomasz, 21) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowali- brak -- brak -
WSTRZYMALI SIĘ od głosu- brak -- brak -
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania2 z 23 (9%)
z wszystkich obecnych
1) Borzyszkowski Wojciech, 2) Genca Brygida
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Uchwała Nr IX/72/2019
Rady Miejskiej w Tczewie
z dnia 30 maja 2019r.

w sprawie rozpatrzenia petycji złożonej przez przedsiębiorców prowadzących placówki oferujące opiekę nad dziećmi do lat 3 w Tczewie
ZA głosowaliGłosów: 17 z 23 (74%)1) Antczak Piotr, 2) Brządkowski Łukasz, 3) Ciesielski Michał, 4) Cieśnik Krystian, 5) Drewa Zenon, 6) Dzwonkowski Tadeusz, 7) Ickiewicz Kazimierz, 8) Korda Wojciech, 9) Kucharski Roman, 10) Kussowski Marcin, 11) Misiewicz Krzysztof, 12) Mokwa Kazimierz, 13) Nitza Iwona, 14) Pierzynowska Gertruda, 15) Skiberowski Maciej, 16) Tobiański Tomasz, 17) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowaliGłosów: 2 z 23 (9%)1) Brucki Ryszard, 2) Chylicka Bożena
WSTRZYMALI SIĘ od głosuGłosów: 2 z 23 9%1) Cichon Józef, 2) Matysiak Mieczysław
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania2 z 23 (9%)
z wszystkich obecnych
1) Borzyszkowski Wojciech, 2) Genca Brygida
Wydruk sporządzono w dniu: 20.09.2021, 16:52
Wyniki głosowania jawnego, imiennego

Uchwała Nr IX/73/2019
Rady Miejskiej w Tczewie
z dnia 30 maja 2019r.

w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Tczewskiego z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału zakładowego Szpitali Tczewskich S.A.
ZA głosowaliGłosów: 19 z 23 (83%)1) Antczak Piotr, 2) Brucki Ryszard, 3) Brządkowski Łukasz, 4) Chylicka Bożena, 5) Cichon Józef, 6) Cieśnik Krystian, 7) Drewa Zenon, 8) Dzwonkowski Tadeusz, 9) Ickiewicz Kazimierz, 10) Korda Wojciech, 11) Kucharski Roman, 12) Kussowski Marcin, 13) Matysiak Mieczysław, 14) Misiewicz Krzysztof, 15) Mokwa Kazimierz, 16) Nitza Iwona, 17) Pierzynowska Gertruda, 18) Tobiański Tomasz, 19) Ziółek-Radziszewska Ewa
PRZECIW głosowali- brak -- brak -
WSTRZYMALI SIĘ od głosuGłosów: 2 z 23 9%1) Ciesielski Michał, 2) Skiberowski Maciej
Nieobecni na sesji- brak -- brak -
Nieobecni podczas głosowania2 z 23 (9%)
z wszystkich obecnych
1) Borzyszkowski Wojciech, 2) Genca Brygida